Teraz jest 28 mar 2024, o 22:12




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Konkursy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 sty 2008, o 18:34
Posty: 156
Post Konkursy
Była na ten temat sonda i nawet zaczęła się jakaś dyskusja na forum, ale żeby uporządkować sprawę i nie roztrząsać tematu w rozmaitych wątkach, postanowiłam założyć jeden zbiorczy (szaleję dzisiaj z tymi wątkami :rumieniec:).

Jak rozumiem wszyscy na forum są "za", z tego co pamiętam Akane wspominała o konkursach z nagrodami związanymi z "Princess Maker". Propozycje dla form konkursów już padły (choćby wspomniane przez Nemo osiągnięcie konkretnego zakończenia - z dodatkowymi warunkami). Chciałabym jednak parę rzeczy doprecyzować, może jakaś korzyść z tego wyniknie dla wszystkich ;)

1. Jak rozumiem Akane jako organizator ustala warunki, rozpisuje regulamin, wyznacza czas trwania konkursu (początek, koniec)
2. Czy w konkursie mogą brać udział tylko osoby zarejestrowane na forum, czy też będzie jakaś dodatkowa opcja rejestracji na potrzeby konkursu? Pytam o to dlatego, że sporo "gości" przewija się przez forum. Zarejestrowanych użytkowników mamy chwilowo dwanaście osób, z czego część nie bierze udziału w dyskusjach, a nawet już na forum nie zagląda (jak choćby Demonlady). Organizowanie zabawy wyłącznie dla zarejestrowanych sprowadziłoby się do tworzenia konkursu dla mniej więcej ośmiu osób. Moim zdaniem trochę nie fair w stosunku do innych. Z drugiej strony może to by zachęciło przewijających się przez forum "gości" do rejestracji i włączenia się do dyskusji?
3. Nagrody - jedna główna, nagrody dla trzech pierwszych miejsc? Mamy sponsora nagród, czy trzeba się zacząć rozglądać?

Chwilowo tyle przychodzi mi do głowy.


19 mar 2008, o 09:58
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Konkursy
Yoko napisał(a):
Była na ten temat sonda i nawet zaczęła się jakaś dyskusja na forum, ale żeby uporządkować sprawę i nie roztrząsać tematu w rozmaitych wątkach, postanowiłam założyć jeden zbiorczy (szaleję dzisiaj z tymi wątkami :rumieniec:).


Mogę się tylko cieszyć ;)

Yoko napisał(a):
1. Jak rozumiem Akane jako organizator ustala warunki, rozpisuje regulamin, wyznacza czas trwania konkursu (początek, koniec)


Dokładnie tak. Po podjęciu decyzji odnośnie formy konkursu, ustalony zostanie jego regulamin (opublikowany będzie zarówno na stronie, jak i w odrębnym wątku na forum dyskusyjnym).

Yoko napisał(a):
2. Czy w konkursie mogą brać udział tylko osoby zarejestrowane na forum, czy też będzie jakaś dodatkowa opcja rejestracji na potrzeby konkursu? Pytam o to dlatego, że sporo "gości" przewija się przez forum. Zarejestrowanych użytkowników mamy chwilowo dwanaście osób, z czego część nie bierze udziału w dyskusjach, a nawet już na forum nie zagląda (jak choćby Demonlady). Organizowanie zabawy wyłącznie dla zarejestrowanych sprowadziłoby się do tworzenia konkursu dla mniej więcej ośmiu osób. Moim zdaniem trochę nie fair w stosunku do innych. Z drugiej strony może to by zachęciło przewijających się przez forum "gości" do rejestracji i włączenia się do dyskusji?


Zdecydowanie do konkursu zgłosić się będzie mogła każda osoba, również NIE zarejestrowana na forum dyskusyjnym. Połączenia udziału w konkursie z koniecznością rejestracji na forum nie przewiduję. Jeśli ktoś nie ma ochoty się tu rejestrować, to nie mam prawa go do tego w żaden sposób zmuszać :)

Trzeba będzie jednak rozważyć pewną opcję weryfikacji uczestników, ale o tym za chwilę.

Yoko napisał(a):
3. Nagrody - jedna główna, nagrody dla trzech pierwszych miejsc?


Zależy od formy konkursu.

Yoko napisał(a):
Mamy sponsora nagród, czy trzeba się zacząć rozglądać?


Również zależy od formy konkursu i już tłumaczę, dlaczego. Chcę, żeby nagrody były naprawdę fajne i warte starań. Zasadniczo cały serwis staram się prowadzić porządnie (efekty bywają rozmaite, ale to już inna sprawa ;)), zależy mi też na tym, żeby porządne były nagrody. Nie będę owijać w bawełnę - mam na myśli oryginalne gry z serii "Princess Maker". Ściągnięcie ich do Polski kosztuje, nie czarujmy się, na samą "PM 4" wydałam sporo (zwłaszcza, że kupowałam w funtach, a nie dolarach, ale nie w tym rzecz). Po głowie chodzą mi dwa rodzaje konkursów. Raczej żadna forma nie zwróci mi w pełni kosztów ściągnięcia gier do kraju, ale to już inna bajka ;)

1. Forma, która zapewne bardziej odpowiadałaby uczestnikom - udział w konkursie nic nie kosztuje, do wygrania atrakcyjna (jak sądzę) nagroda w postaci oryginalnej gry z serii "Princess Maker". Tutaj mamy właściwie pełną dowolność odnośnie zasad konkursu, może to być osiągnięcie konkretnego zakończenia + dodatkowe warunki, może być konkurs plastyczny, w zasadzie ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. W tym przypadku:
- ułatwieniem byłoby znalezienie sponsora, który pokryłby choć część kosztów (np. w zamian za reklamę na stronie - musiałby to być zatem ktoś "z branży" ;))
- wprowadzamy pewne ograniczenia dla uczestników konkursu (żeby uniknąć sytuacji, że jedna osoba zarejestruje się np. dziesięć razy, żeby zwiększyć szanse na wygraną i np. w przypadku konkursu plastycznego słać będzie rozmaite prace z różnych kont e-mail)

2. Forma, która raczej nie spotka się z entuzjazmem, czyli udział w konkursie wymaga np. wysłania sms-a rejestrującego udział danego uczestnika + każdy sms zwiększa szanse na wygraną. Prawne możliwości przeprowadzanie takiego rodzaju konkursu są. Automatycznie jednak odpada w tym momencie np. konkurs polegający na osiągnięciu konkretnego zakończenia, raczej byłaby to jakaś forma "testu wiedzy". W tym przypadku:
- mała część, bo mała, ale jednak koszty trochę się zwracają dzięki samym uczestnikom
- nie ma ograniczeń co do uczestników konkursu (jak ktoś zechce, może sobie tych sms-ów wysłać nawet i pięćdziesiąt) - następuje losowanie zwycięskiego numeru telefonu - mamy zwycięzcę

Biję się cały czas z myślami co do formy, ale myślę, że to "wyjdzie w praniu". Na pewno konkurs nie zostanie ogłoszony ani jutro, ani za miesiąc - w grę wchodzi raczej okres tuż po wakacjach. Do tego czasu powinny ruszyć reklamy strony na paru zaprzyjaźnionych portalach, zwiększając tym samym szanse na większą liczbę zainteresowanych całym przedsięwzięciem. Na stronie ruch jest z tygodnia na tydzień większy, ale aktywnych użytkowników wciąż mamy nielicznych. Jaka jest szansa, że krążący po stronie będą w ogóle chcieli wziąć udział w konkursie? Tego nie wiemy.

Strona, jak wiecie najlepiej sami, powstaje z pasji i moich potrzeb wewnętrznych ;) Nie ma charakteru komercyjnego. Chcę, żeby się rozwijała, żeby w serwisie działo się coś fajnego i żeby ludzie chcieli tu zaglądać i co najważniejsze, na tę stronę wracać. Nie chcę tworzyć konkursów "na siłę", w których nagrodą mógłby być uścisk pani prezes, bo to nie ma sensu ;) Ale jeśli te konkursy mają być tworzone z sensem i fajnymi nagrodami, to przygotowanie ich potrwa i wymagać będzie jeszcze długich godzin przemyśleń i wielu tygodni przygotowań.

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


19 mar 2008, o 13:38
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2008, o 23:05
Posty: 236
Post Re: Konkursy
Nie za poważnie trochę to wszystko wygląda...? To znaczy ogólnie jestem "za", ale może na początek (a serwis ma przecież chyba jakieś pół roku, więc to nie jest dużo czasu) zorganizować bardziej "zabawę w konkurs" niż jakieś szalenie skomplikowane przedsięwzięcie? Zobaczymy ile osób w ogóle by chciało wziąć udział i jak ogólnie całość wychodzi ;) Oryginalne gry jako nagrody boska sprawa tylko że może na jakimś późniejszym etapie działania? Na początku można trochę poeksperymentować, a nad nagrodami się zastanowić... coś związanego z mangą i anime, ale czego koszt nie będzie wynosił minimum 250 zł, a jak sobie patrzyłam na ceny "Princess Maker" to mniej więcej tyle kosztowałoby ich zakupienie. Nie doliczyłam kosztów transportu. Chyba, że jednak szanse na sponsora są, co by mnie specjalnie nie zdziwiło. Dziwi mnie natomiast kompletny brak odzewu w sprawie...

_________________
Królowa offtopu i hiperaktywna wiewióra :D


20 mar 2008, o 08:35
Prosecutor
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 lut 2008, o 19:25
Posty: 1675
Lokalizacja: Peterswald
Post Re: Konkursy
A co jest złego w uścisku pani prezes? Nie no, nie myślałem że w grę będą wchodziły prawdziwe nagrody :shock:

_________________
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


20 mar 2008, o 14:58
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2008, o 23:05
Posty: 236
Post Re: Konkursy
Tylko się cieszyć :D

_________________
Królowa offtopu i hiperaktywna wiewióra :D


20 mar 2008, o 15:42
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Konkursy
Pai, chyba to jest dobry pomysł - zrobić najpierw jakiś "mniejszy" konkurs i sprawdzić jak z frekwencją, a w tzw. międzyczasie przygotowywać coś większego :yes:

Nemo - no jak można robić konkurs bez prawdziwych nagród? :D

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


20 mar 2008, o 15:58
Prosecutor
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 lut 2008, o 19:25
Posty: 1675
Lokalizacja: Peterswald
Post Re: Konkursy
Nagrodą w początkowych fazach może być specjalna ranga na forum, czy coś. Choć uścisk pani prezes nie jest zły, w konkursach chyba powinno bardziej chodzić o fun i lekką atmosferę współzawodnictwa (jak w rpgach), a nie o samą nagrodę. Łapanie królika, a nie samo złapanie, czy jakoś tak ;).

_________________
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


20 mar 2008, o 21:29
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Konkursy
Pytanie czy ludziom się będzie chciało... Jeśli tak, to bosko :yes: Pierwszy konkurs możemy zrobić rzeczywiście dla czystej frajdy brania w nim udziału - sprawdzimy ilu jest chętnych i jak się całość potoczy ;) Hmmm... może rzucić sondę na stronę główną na ten temat? W sondzie bierze udział dużo więcej osób, niż wypowiada się na forum - będzie można się zorientować w oczekiwaniach potencjalnych chętnych :)

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


20 mar 2008, o 21:36
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 sty 2008, o 18:34
Posty: 156
Post Re: Konkursy
Widzę, że sonda się pojawiła, ale... zdecydowana większość tych, którzy już oddali swój głos, skłania się jednak ku nagrodom... ;) Chyba jednak chęć zabawy przegrywa z oryginalnymi wersjami "Princess Maker" ;)


22 mar 2008, o 21:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2008, o 21:23
Posty: 600
Post Re: Konkursy
To tak wreszcie mam trosze czasu to sobie poczytalem forum :D
Za bardzo ta metoda konkursu via sms mi sie nie podoba.
Zgadzam sie z Pai ze na początek lepiej cos mniejszego zrobic, jak juz musi byc jakas nagroda rzeczowa to np koszulka czy kubek z motywem pm tansze a tez cieszy.

Z drugiej strony konkurs taki by mogl zachecic wiecej osob do dyskusi o pm czy tez rejestracji na forum, chociasz z drugiej strony osby te prawdopodobnie juz sie na forum zarejestrowaly to tez wydaje mi sie ze mini konkurs na razie bedzie wystarczajacy. A w pszyszlosci kto wie moze liczbebnie zwiekszymy szranki i jakies zjazdy urzadzimy by poskakac na jakichs szatanskich automatach do gry czy piwka sobie wypic i podyskutowac ;)

Takie koszulki custom made kosztuja chyba okolo 25 zl do max 50 kubki prawdopodobnie podchodza pod podobne ceny.

I watpie ze bede mial jakiekolwiek szanse w tym konkursie bo moja wiedza o PM jest dos ograniczon ;)


22 mar 2008, o 21:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.

Dance Dance Revolution - DDR, PiU, Stepmania!
Drunk-otaku-inn